MENTAL HEALTH: АРТТЕРАПЕВТИЧНА РОЗМАЛЬОВКА ДЛЯ ПОДОЛАННЯ СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЙ У ДІТЕЙ

Міжнародний благодійний фонд «Parimatch Foundation» в Україні презентує новий продукт для дітей в межах програми «Mental Health» – терапевтичну артрозмальовку для подолання стресових ситуацій. Проєкт з’явився за участі Інституту когнітивного моделювання.

В основі розмальовки авторська методика Вікторії Назаревич – професорки кафедри психології та педагогіки Київського міжнародного університету, кандидатки психологічних наук і експертки дитячої психології в напрямі «терапія творчістю».

Детально продуманий комплекс вправ терапевтичної розмальовки розроблений на принципах ігрової терапії, що дозволяє батькам самостійно допомогти дитині, яка перебуває у стані стресу.

В основі посібника – застосування прийомів арттерапії і казкотерапії, що довели ефективність у роботі з дітьми, які пережили травматичний стрес.

«Війна, як і будь-які зміни, провокують у дитини відчуття безладу, внутрішнього хаосу. Тому в таких випадках дорослі повинні запропонувати дитині систему внутрішньої саморегуляції, яка допоможе впоратися зі станом, коли дуже важко всередині і дитина не розуміє, що відбувається. Арттерапія чудово підходить у стресових ситуаціях, коли потрібно зняти тілесну напругу. У розмальовці запропоновано низку ефективних вправ, які допоможуть впоратися зі стресом», — пояснює Вікторія Назаревич.

Артрозмальовку можна безкоштовно завантажити на сайті Parimatch Foundation – найкраще в форматах А3 чи А4. Відеогайди на сайті допоможуть орієнтуватися, за яких умов та під час яких емоціях дитині може знадобитись той чи інший розділ розмальовки.

Для роботи потрібні різнокольорові олівці і трохи витримки, щоб супроводжувати дитину на кожному з етапів виконання запропонованих завдань. Дорослим бажанобути поруч, підтримувати та цікавитися враженнями дитини: що її дратує, що засмучує або, навпаки, подобається найбільше під час малювання.

Артрозмальовка стане у нагоді батькам та опікунам, вчителям, педагогам, волонтерам дитячих центрів, соціальним працівникам, кураторам дитячих програм, інклюзивним помічникам дитини та дефектологам. А також фахівцям супровідних професій, які перебувають у прямій взаємодії з дитиною та забезпечують її здоровий психічний, моральний та фізичний стан.

Зазначимо, що з початку повномасштабної війни міжнародний благодійний фонд «Parimatch Foundation» допомагає дітям України. Одним із головних напрямів роботи є психологічна підтримка дітей, які постраждали внаслідок російської агресії. Нещодавно в межах програми Mental Health Фонд презентував першу українськомовну збірку дитячих аудіоказок «Таємні історії маленьких і великих перемог». Прослухати аудіокнижку можна безкоштовно на платформі АБУК, а також у розділі «Аудіо» мобільного застосунка MEGOGO на смартфонах на базі iOS та Android, а також в автомобілях із аудіосистемою Android Auto та Apple CarPlay.

Нагадаємо, українські зірки та телеведучі продовжують ділитися своїм емоційним станом під час війни.