ЛІКВІДАЦІЯ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

На факультеті дошкільної та спеціальної освіти доцент кафедри психології та педагогіки розвитку дитини Підлипняк Ірина Юріївна провела тематичний захід приуроченому до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для посилення уваги держави та суспільства, а також виховання шанобливого ставлення до чорнобильців та їхніх сімей.

Ірина Юріївна зі студентами 112 групи пригадали події катастрофи на Чорнобильській АЕС: аварія сталася 26 квітня 1986 року. Внаслідок катастрофи прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України, де постраждали 3,2 млн осіб, серед яких понад 1 млн – це діти. Небезпечний рівень радіоактивного забруднення спостерігається на площі понад 50 тис. квадратних метрів.

У 1994 році громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати день відзначення учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи. Відзначення було офіційно дозволено. 14 грудня стало Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Загиблих ліквідаторів наслідків аварії вшанували хвилиною мовчання. Ми ніколи не забудемо героїв. Ви житимете вічно у наших серцях!