ЛЕГЕНДАРНІ ПОСТАТІ – ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ НАДІЇ СУРОВЦОВОЇ

Делегація університету разом з керівництвом міста та громадськістю,вшанували пам’ять відомого краєзнавця Уманщини, письменниці, історика, політичної та громадської діячки, журналіста, перекладача, багаторічної невільниці сталінських катівень, жінки-легенди, яку називають «втіленням незламного українського духу» Надії Віталіївни Суровцової. Після слова про нашу легендарну письменницю, поклали квіти на місці її вічного спочинку.

Саме наша землячка стала першою в Україні жінкою доктором філософських наук. Н.В. Суровцева булла помічником М. Грушевського, колегою О. Довженка, В. Винниченка та М. Бажана. Саме за її спогадами О. Солженіцин писав свій «Архіпелаг ГУЛАГ». Вона знала особисто майже всіх видатних українських і багатьох світових діячів бурхливої епохи перших двох десятиліть XX століття. Прожила найдовше серед них життя. Стала, так би мовити, ланцюгом між ними і нині сущими поколіннями. До того ж і сама булла яскравою особистістю.Для дисидентів комуністичного режиму оселя Суровцової в Умані стала місцем паломництва… Тут жевріла і розгоралася ідея Української державності, і хоча Надія Віталіївна не дожила до її проголошення, але за правом усього свого життя булла однією з її будівничих.

Речові історичні джерела зберігаються в Меморіальному музеї-квартирі Надії Суровцовоїв Умані за адресою: вул. Воїнів-інтернаціоналістів, 6

Друк