ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ З ДИСЦИПЛІНИ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОГО ДИТИНСТВА» У РЕГІОНАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ РОЗВИТКУ ДИТИНИ «ДИВОСВІТ»

20 лютого кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології та педагогіки розвитку дитини Мельникова Ольга Миколаївна зі  студентами-магістрантами факультету дошкільної та спеціальної освіти провела лабораторне заняття у регіональному центрі розвитку дитини «Дивосвіт».

Під час лабораторного заняття студенти аналізували роботу Центру,документацію, асортименти іграшок та дидактичного матеріалу, плани роботи.

Завданням студентів також було виокремити позитивні та негативні сторони, надати рекомендації щодо покращення роботи Центру.

Завідувач Центру Вознюк Наталія Дмитрівна ознайомила студентів зі специфікою роботи. Центр розвитку дітей є структурованим підрозділом Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини, який відвідують діти студентів та співробітників університету.

Центр розвитку  надає змогу дітям розвивати свої здібності,  уміння за допомогою різних творчих завдань, дидактичних та рухливих ігор, мовних вправ та інших видів діяльності відповідно стандартам дошкільної освіти. В цілому діяльність Центру спрямована на виховання різнобічно розвиненої, творчо активної  та життєво-компетентної особистості дитини.

В свою чергу, Центр розвитку надає  батькам вихованців можливість організаційно використати  свій час, реалізувати свої  плани без остраху за свою дитину, адже дитина в цей час знаходиться у безпеці, грайливо проводить  час, розвивається, нагромаджує свої знання.

Студентами відзначено, що в практиці роботи Центру з вихованцями використовують методику М. Зайцева. Головною її перевагою  є відсутність прив’язки до певного віку, що передбачає можливість її використання як для дітей раннього віку, так і для дітей старшого віку. У звичній для дітей ігровій формі та з допомогою спеціальних кубиків навчають малюків читати та рахувати, задіюють  лише зір малюка,  слух його, логічне мислення,  всіляко заохочують до самостійної роботи, допомагають дітям весело, невимушено вчитися читати і рахувати.

Перебування у Центрі розвитку дитини «Дивосвіт» викликало у студентів багато вражень та позитивних емоцій. Це справжній дивосвіт, у якому відчуваєш себе щасливою дитиною.