КВОТИ НА ЗАРАХУВАННЯ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Термін «квоти» визначається Умовами прийому до вищих навчальних закладів України у 2017 році. Квоти встановлюються для прийому за державним замовленням окремих категорій вступників відповідно до законодавства.
  Право на зарахування за квотами – це право вступника, передбачене законом, щодо зарахування на навчання до вищого навчального закладу на основі повної загальної середньої освіти за квотою-1, квотою-2 та квотою-3, що реалізується відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Квота-1 – це визначена частина максимального (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу місць державного або регіонального замовлення (для закритих конкурсних пропозицій), яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на вступ на основі вступних іспитів, крім осіб, які мають право на квоту-2.

Відповідно до п.3.12 Правил прийому на навчання до УДПУ в 2017 році (зі змінами) квоти-1 встановлюються університетом у межах десяти відсотків (але не менше одного місця) максимального (загального) обсягу державного або регіонального замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями і оголошуються одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення.

Квота-2 – це визначена частина максимального (для відкритих конкурсних пропозицій) або загального обсягу місць державного або регіонального замовлення (для закритих конкурсних пропозицій) в уповноважених вищих навчальних закладах, яка може бути використана для прийому вступників, що мають право на вступ на основі вступних іспитів відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24 травня 2016 року № 560.

Квоти-2 встановлюються Міністерством освіти і науки України в уповноважених вищих навчальних закладах у межах двадцяти відсотків (але не менше одного місця) максимального (загального) обсягу державного замовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями і оголошуються одночасно з оголошенням максимального (загального) обсягу державного замовлення (п.3.13 Правил прийому на навчання до УДПУ в 2017 році (зі змінами)).

Квота-3 – це визначена частина регіонального замовлення, яка може бути використана комунальним вищим навчальним закладом, або державного замовлення, наданого за кошти місцевого бюджету, яка може бути використана державним вищим навчальним закладом для прийому на навчання на основі повної загальної середньої освіти осіб, які її здобули в навчальних закладах на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Квота-3 встановлюється університетом за погодженням з державним або регіональним замовником для закритих конкурсних пропозицій у межах п’ятдесяти відсотків загального обсягу державного або регіонального замовлення доведеного університету (п.3.14 Правил прийому на навчання до УДПУ в 2017 році (зі змінами)).