КРУТИ – ПЕРШІ КІБОРГИ

29 січня з нагоди 100-річчя битви під Крутами на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулась виховна година «Крути – перші кіборги». Його модератором виступила начальник Центру культури і дозвілля «Гаудеамус» Людмила Гекалюк. На захід завітали проректор з гуманітарних питань Наталія Ревнюк, начальник відділу у справах сім`ї та молоді Уманської міської ради Наталія Вдовиченко, учнівська та студентська молодь міста (ЗОШ №1, 8; УГПК ім. Т.Г.Шевченка), вчителі та науково-педагогічні працівники.

Присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, тих, що в розквіті своїх духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є в кожного з нас, – життя, «…кого повік Вкраїні не забути…».

Події 29 січня 1918 року, які живуть в душі українського народу,і сьогодні ятрять його серце. Відкрити трагічну сторінку нашої історії та зазирнути в ті дні, усвідомити суть трагедії, ім’я якої – Крути, допомогла професор кафедри всесвітньої історії УДПУ Зінаїда Священко.

Далі відбувся перегляд кінокартини «Крути. Нескорені». Драматична історія головного героя Григорія Піпського, одного з кількасот, що вийшов проти 4-тисячної гвардії Муравйова, допомогла глядачам усвідомити сутність героїчного подвигу юнаків, що полягли за незалежність молодої української держави на станції Крути.

Події на Сході нашої країни стали своєрідним продовженням справи, розпочатої ще у 1918 році. Тоді і тепер, у XXІ ст., свої життя на вівтар незалежності Батьківщини кладе її цвіт – молоді, відважні, незламні її Герої. Пригадали учасники зібрання й наших земляків, що загинули в зоні проведення АТО. Серед них ім’я Героя України Андрія Кизила, який загинув 29 січня 2017 року під час виконання бойового завдання. Власні поетичні рядки, присвячені Героям Крут та Андрію Кизило, зачитав декан історичного факультету, професор Анатолій Карасевич.

На завершення заходу під керівництвом заступника декана з виховної роботи, кандидата історичних наук Анни Шауренко учні та студенти взяли участь у майстер-класі з виготовлення карти України в техніці квілінг. Результатом спільної творчої роботи стала чудова кольорова карта нашої держави як символ унікальності кожного регіону та непорушності її кордонів.

Минуть роки, століття та пам’ять про юнаків, які полягли під Крутами, не зникне вовік. Не має права зникнути. Адже без неї немає історії. Немає народу, немає країни…

Друк