ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА КУЛЬТУРИ

В вас мудрість вічна і любов жива…
А хтось же вас народжував, слова,
Хтось ті суцвіття звуків винаходив,
Що стали потім мовами народів.

Станіслав Тельнюк

24 травня Україна відзначає День слов’янської писемності й культури.

Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке у просторі і часі розширює функціонування мови.

863 рік вважається офіційною датою створення слов’янської писемності.

Слов’янську абетку створили брати Кирило та Мефодій. Саме їм випала честь стати «батьками» слов’янської писемності.

Викладач кафедри психології та педагогіки розвитку дитини Кравчук Н. П. студентам факультету дошкільної та спеціальної освіти  провела екскурсію в історію, показавши слов’янську абетку та провела диспут з теми: «Історія виникнення слов’янської писемності та культури».

У День слов’янської писемності та культури хочеться віддати шану і сказати: “Вічная пам’ять і вічная слава братам Кирилу і Мефодію” та побажати усім слов’янським народам миру, толерантності, добра та процвітання!