Новини, події, оголошення

ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЯ COVID-19 ДЛЯ Здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України №1/9-154 від 11.03.2020 року з 12 березня 2020 року в Україні запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Наказом Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини № 284 о/д від 12.03.2020 «Про заходи щодо запобігання захворювань, викликаних коронавірусом COVID-19» освітній процес для здобувачів вищої освіти організований у дистанційному режимі.

Головний інженер з техніки безпеки УДПУ імені Павла Тичини Колісник Віталій Григорович провів інструктаж для здобувачів вищої освіти факультету дошкільної та спеціальної освіти, зокрема повідомив про наступне:

ОЗНАКИ ТА СИМПТОМИ COVID-19

Після контакту з інфікованим COVID-19 протягом 14 днів можуть з’явитися такі симптоми:

  • кашель
  • задишка (ускладнене дихання)
  • лихоманка (гарячка)

ЯКІ УСКЛАДНЕННЯ?

Серед ускладнень лідирує вірусна пневмонія. Погіршення стану при вірусній пневмонії відбувається швидкими темпами, і у багатьох пацієнтів вже протягом 24 годин розвивається дихальна недостатність, що вимагає негайної респіраторної підтримки з механічною вентиляцією легенів. Вчасно розпочате лікування сприяє полегшенню ступеня тяжкості хвороби.

ЯК РОЗПОВСЮДЖУЄТЬСЯ COVID-19

Поширення COVID-19 найімовірніше відбудеться при тісному контакті (менше 2 метрів) із зараженою людиною. Цілком ймовірно, що ризик збільшується, чим довше хтось має тісний контакт із зараженою людиною.

Респіраторні секреції, що утворюються, коли заражена людина кашляє або чхає, що містить вірус, швидше за все, є основними способами поширення хвороби.

Є 2 ОСНОВНІ СПОСОБИ ПОШИРЕННЯ COVID-19:

  • інфекція може поширитися серед людей при близькому контакті з зараженими (в межах 2 метрів) або, можливо, може потрапити в легені.
  • також можливо, що хтось може заразитися, торкнувшись поверхні, предмета чи руки зараженої людини, зараженої дихальними виділеннями, а потім торкнувшись власного рота, носа чи очей (наприклад, доторкнувшись до ручки дверей чи потискуючи руки і потім торкаючись власного обличчя).

Вірус не живе на поверхні довше 72 годин.

ЯК ДОВГО ВІРУС МОЖЕ ВИЖИВАТИ

Тривалість виживання будь-якого респіраторного вірусу залежатиме від ряду факторів, наприклад:

  • на якій поверхні знаходиться вірус;
  • чи не піддається впливу сонячних променів;
  • перепадів температури і вологості;
  • вплив засобів для чищення.

За більшості обставин кількість інфекційного вірусу на будь-яких забруднених поверхнях, ймовірно, значно зменшиться за 72 години.

Як тільки подібні віруси потрапляють на руки, вони виживають дуже короткий час. Регулярне очищення твердих поверхонь і рук допоможе зменшити ризик зараження.

РЕГУЛЯРНО МИЙТЕ РУКИ

Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх із милом.

Навіщо це потрібно? Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісним засобом або миття їх із милом вб’є його.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ РЕСПІРАТОРНОЇ ГІГІЄНИ

При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісних антисептиком або мийте їх водою з милом.

Навіщо це потрібно? Прикривання рота і носа при кашлі та чханні дозволяє запобігти поширенню вірусів та інших хвороботворних мікроорганізмів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс і рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, до яких ви торкаєтеся.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ДИСТАНЦІЇ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ

Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метра, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура.

Навіщо це потрібно? Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє респіраторною інфекцією, такою як COVID-19, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.

ПО МОЖЛИВОСТІ, НЕ ЧІПАЙТЕ РУКАМИ ОЧІ, НІС І РОТ

Навіщо це потрібно? Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути присутній вірус. Торкаючись руками, що можуть містити інфекцію, до очей, носа або рота, можна перенести вірус зі шкіри рук в організм.

Якщо у вас спостерігаються слабо виражені симптоми захворювання органів дихання і ви не відвідували країни, у яких виявлено випадки захворювань на COVID-19, вам слід ретельно дотримуватися елементарної респіраторної гігієни і гігієни рук і, по можливості, залишатися вдома до одужання.

У якості загальних запобіжних заходів дотримуйтеся звичайних правил гігієни при відвідуванні продуктових ринків, де продаються живі тварини, м’ясо і птиця або інші продукти тваринного походження.

ЯК ПРАВИЛЬНО НОСИТИ МЕДИЧНУ МАСКУ?

Медичні маски мають різну конструкцію. Вони можуть бути одноразовими або можуть застосовуватися багаторазово. Є медичні маски, які слугують 2, 4, 6 годин. Вартість цих масок різна, через різну просоченість. Але не можна весь час носити одну і ту ж маску, тим самим ви можете інфікувати двічі самі себе. Яким боком всередину носити медичну маску – неважливо.