Гостьова лекція «Педагогічна спадщина Софії Русової»

10 березня 2023 року здобувачі вищої освіти у рамках вивчення освітнього компонента «Дошкільна лінгводидактика» долучилися до онлайн гостьової лекції «Педагогічна спадщина Софії Русової».

Лінгводидактична спадщина Софії Русової є надзвичайно багатогранним і цінним надбанням для усіх, хто сьогодні дотичний до дошкільного дитинства

Софія Русова – фундатор методики навчання дітей рідного мовлення в українському закладі дошкільної освіти.

Під час лекції здобувачі вищої освіти ознайомилися з цінними методичними порадами педагога щодо розвитку усіх сторін мови: звукової культури мовлення, лексики, граматичної правильності мовлення, розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку.

Студенти мали можливість познайомитися з працями С. Русової, у яких педагог розкриває шляхи розвитку рідного мовлення дітей у дошкільному закладі, серед них: вільні розмови з дітьми на теми, які їх цікавлять, читання творів художньої літератури, оповідань, казок та ін. Софія Русова у своїх працях пропонує широке застосування активних способів навчання, що стимулюють не лише відтворення мовних зразків, а пошуки і творення власних висловлювань.

Гостьова лекція відбулася у межах серії просвітницьких вебінарів «ЦВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПЕДАГОГІКИ: СУЧАСНЕ І МИНУЛЕ».

Спікер:

Галина Дацюк – журналістка, голова Жіночого Центру «Спадщина», дослідниця життя, педагогічної та громадської діяльності Софії Русової, лауреатка премії імені Софії Русової,  Івана Огієнка, співавторка книги «На хресній дорозі. Історія листування родини Ліндфорсів-Русових»

Ініціатор та організатор серії просвітницьких вебінарів – Наталія Філіпчук, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу змісту і технології педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття», Голова первинного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка при ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України.

Співорганізаторами виступили:

Центр неперервної освіти / Lifelong Education Centre

Кафедра ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття» при ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України

ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України

Лінгводидактична спадщина Софії Русової сучасна, яка орієнтує на активну позицію дитини у процесі оволодінням мовленням, на важливість якої зазначено в Базовому компоненті дошкільної освіти, державних базових програмах для дошкілля.

Дякуємо організаторам за організацію заходу.

.