«ФРЕБЕЛІВСЬКА ПЕДАГОГІКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ: ВИМОГИ, ТРЕНДИ, ПЕРСПЕКТИВИ» −Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю)
20-21.04.2023 р. – у Херсонському державному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) «ФРЕБЕЛІВСЬКА ПЕДАГОГІКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ: ВИМОГИ, ТРЕНДИ, ПЕРСПЕКТИВИ». Науковий захід присвячений 241-й річниці від Дня народження видатного німецького педагога Фрідріха Фребеля, який розробив власну гуманістичну методику виховання дітей та був засновником першого дитячого садка.
У онлайн-форматі до заходу долучилася Андреа Матайс, яка має багаторічний досвід викладання фребельпедагогіки і сьогодні очолює Фонд фінансової підтримки «Антонівка» (м. Кассель, Німеччина). Вона розповіла про позитивний досвід співпраці з педагогічним факультетом ХДУ, заснування у Антонівці (Херсон) будинку сімейного типу, де діти могли б зростати і виховуватися в умовах, запропонованих Фрідріхом Фребелем та були максимально наближені до родинних.
Андреа Матайс виступила з доповіддю на тему: «Mutter- und Koselieyder von Friendrich Frobel» та поділилася дослідженнями педагогіки Ф. Фребеля, де особливу увагу приділено ролі матері.
Андреа Матайс наголосила, що Фребель жив у складі часи та попри це зміг реалізувати свої задуми та ідеї. Тож, вона сподівається, що труднощі, що переживає спільнота факультету сьогодні, дадуть поштовх для започаткування та реалізації нових проєктів після війни і висловила сподівання щодо продовження співпраці.
Також присутні прослухали відеозвернення директорки інституту освітніх наук Базельського університету (Швейцарія) Олени Макарової. Вона висловила підтримку Україні в її боротьбі та спільноті університету, зазначивши, що війна впливає на життя мільйонів людей, особливо дітей та молоді, які через це позбавлені основних прав – на розвиток та здобуття освіти.
Участь у конференції взяла Кравчук Н.П. к.пед.н., доцент кафедри психології та педагогіки розвитку дитини.
Цінною була участь у практичній частина конференції, де проведилися майстер-класи, воркшопи та обмін досвідом впровадження фребельпедагогіки в освітній процес тощо. Особливої уваги заслуговує майстер-клас на тему: «Материнські та лагідні пісні «Від серця до серця через гру та пісню». Майстер-клас проводив Бущак Ігор Миколайович – асистент кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, з яким можна познайомитись через QR-код.
Учасники конференції мали змогу не лише бути слухачами, але й виконувати різні пальчикові ігри, вправи і рухи, які слід виконувати з дітьми, щоб забезпечити їх повноцінний психофізичний розвиток.
Дякуємо за співпрацю!
Бажаємо подальших творчих успіхів учасникам конференції!