ФАКУЛЬТЕТ ДОШКІЛЬНОЇ ТА СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ УДПУ ВІДСВЯТКУВАВ 25-РІЧНИЙ ЮВІЛЕЙ!!!

   1 грудня 2017 року в актовій залі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулось урочисте святкування 25-річчя факультету дошкільної та спеціальної освіти.

   Факультет має надзвичайно цікаву і динамічну історію свого розвитку, яка була представлена на виставці, що проходила у фойє нового корпусу. Саме там демонструвалися праці вчених факультету та виставка творчих робіт науково-педагогічних працівників та студентів.

  На урочистості завітали ветерани педагогічної праці, викладачі, випускники факультету різних років, представники дошкільних навчальних закладів міста, з якими ведеться тісна співпраця, а також почесні гості, представники структурних підрозділів, батьки, громадськість.

  Розпочали програму вітань вихованці дошкільного навчального закладу №12 м.Умань. Маленькі артисти виконали танок «З Днем народження», наповнивши глядацьку залу радісним оптимістичним настроєм.

  Від імені ректорату, профспілкового комітету та студентсько-викладацького колективу університету факультет дошкільної та спеціальної освіти привітав голова профкому Валентин Хитрук. «Сьогодні факультет є потужним навчально-науковим підрозділом університету, якому притаманний постійний творчий пошук, впровадження новітніх технологій в освітній процес. Ваш високий професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця – це вагомий внесок у розвиток сучасної педагогіки. Віддаючи належне значним здобуткам колективу факультету дошкільної та спеціальної освіти, переконаний, що не менш численні його перемоги ще попереду», – зазначив у вітальній промові голова профкому. Від імені ректора, професора Олександра Безлюдного Валентин Іванович вручив подарунковий сертифікат на розвиток матеріально-технічної бази факультету.

  Естафету привітань підхопили почесні гості, які завітали на свято. Із побажаннями подальшого розвитку, невтомного бажання йти вперед та досягати нових успіхів звернулися до факультету-ювіляра головний спеціаліст із питань дошкільної освіти відділу освіти, молоді і спорту Уманської районної державної адміністрації Мар’яна Салій; завідувач методичного кабінету відділу освіти Уманської міської ради Інна Трохименко; завідувачі ДНЗ №25 і №18 Любов Дідура та Ольга Пентій. Гості завітали із чудовими подарунками, що додало ювілейному заходу надзвичайної святковості. Та все ж найщирішими були віншування від малечі ДНЗ №12, які побажали факультету мати щороку якнайбільше абітурієнтів.

  На святі згадали й про тих людей, завдяки зусиллям яких в далекому 1992 році був започаткований дошкільний факультет, і які працювали над його становленням та розвитком. Серед плеяди науково-педагогічних працівників особлива роль належить доктору педагогічних наук, професору, дійсному члену Національної академії педагогічних наук України Володимиру Кузю, який виступив ініціатором створення факультету. У своєму вітальному слові Володимир Григорович пригадав той час, коли, будучи ректором, прийняв рішення про створення нового структурного підрозділу, для якого став згодом справжнім ідейним натхненником і мудрим наставником. На завершення виступу професор побажав колективу ФДСО плідної праці, успішного творчого життя та довголіття. Глядацька зала стоячи вітала академіка, висловлюючи таким чином глибоку повагу та вдячність за самовіддану працю Володимира Григоровича на благо факультету.

  Вітали на святковому заході й деканів, які свого часу доклали багато зусиль для розвою факультету: Надію Рогальську, нині кандидата педагогічних наук, професора кафедри психології та педагогіки розвитку дитини; Олену Поліщук, кандидата педагогічних наук, доцента, заслуженого майстра народної творчості України; Світлану Попиченко, кандидата педагогічних наук, доцента, яка очолювала факультет 18 років. До вітального слова від колишніх деканів була запрошена Олена Поліщук. У своєму виступі Олена Василівнапригадала важливі етапи становлення факультету, а на завершення у віршованій формі побажала миру та світлої долі, віри і наснаги на довгі роки.

  Факультет пишається своїми випускниками. Серед них – науково-педагогічні працівники нашого університету та інших вітчизняних закладів вищої освіти, вихователі, методисти, керівники дошкільних установ – величезна когорта педагогів, що присвятили своє життя вихованню наймолодших громадян нашого суспільства або ж формуванню кваліфікованих кадрів для дошкілля. Від імені випускників різних років із найкращими словами вітань та щирими словами побажань рідному факультету, який дав путівку в життя і назавжди залишив вагомий слід у житті, виступили Неля Кравчук (викладач Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу ім.Т.Г.Шевченка), Наталія Мельник (лаборант факультету української філології УДПУ), Наталія Трігубова та Яна Соломко (вихователі дошкільного навчального закладу № 12). Випускниці подякували педагогічному колективу факультету за благородну працю, за увагу до кожного студента, за прищеплену любов до професії. Приємним доповненням до привітальних слів стали щедрі подарунки.

  Перегортаючи 25-у сторінку своєї історії, позначену значними науковими здобутками та досягненнями, факультет спевнено дивиться в майбутнє. Сьогодні ФДСО надає можливість кожному студенту здобути ґрунтовну освіту, реалізувати власні інтереси і нахили. Під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Ірини Демченко факультет працює по-новому, сприяє професійному самовдосконаленню та творчій самореалізації кожного учасника освітнього процесу. Вітаючи колектив із ювілеєм, Ірина Іванівна подякувала засновникам, викладачам, студентському самоврядуванню за плідну співпрацю та прагнення натхненно працювати в ім’я розвитку факультету. Декан нагородила подяками доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри дошкільної освіти, академіка НАПН України Володимира Кузя; кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти Олену Поліщук; кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти Світлану Попиченко; доктора педагогічних наук, професора кафедри дошкільної освіти Валентину Кушнір; завідувача кафедри психології та педагогіки розвитку дитини, доктора педагогічних наук, професора Людмилу Іщенко; завідувача кафедри спеціальної освіти, кандидата педагогічних наук, доцента Інну Бабій; голову студентської ради факультету Ірину Юраш та працівників деканату.

  Приємним моментом святкового заходу стало привітання декана історичного факультету, професора Анатолія Карасевича. Від імені керівників інших факультетів/інституту нашого університету Анатолій Олександрович у віршованій та прозовій формі побажав винуватцям свята невпинного руху вперед та процвітання під мирним небом.

  Справжньою родзинкою ювілейного концерту став творчий експромт від ведучого Віталія Мельничука, який запропонував усім присутнім спільно виконати гімн факультету. Слова «Ми є дошфак» під акустичний супровід глядачів дружно наспівувала вся глядацька зала.

  І звичайно, не можна не згадати про особливих гостей, які додали святу неймовірного драйву. Це хореографічна студія «Крок вперед» (керівник – Вікторія Глобчак), вихованці якої подарували цікаві хореографічні композиції «Леопардики», «Шалені кактуси», «Ой, мамо, люблю Гриця».

  Свято видалось на славу. Побажаємо факультету-ювіляру розумних і працьовитих студентів, успіхів у всіх починань та нових яскравих сторінок в його літописі.

Друк