ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ НА КАРАНТИНІ

Карантин через COVID-19 став часом інновацій та експериментів в українській вищій освіті. І тому нині освітній процес для студентів денної та заочної форми навчання на факультеті дошкільної та спеціальної освіти проводиться дистанційно.

Під час дистанційного навчання викладачі факультету дошкільної та спеціальної освіти  використовують для листування зі студентами всі можливі месенджери та соцмережі: скайп, вайбер, телеграм, фейсбук, інстраграм. Активно використовується наша університетська платформа Moodle. Там всі викладачі розміщують свої навчальні матеріали: від лекцій, практичних занять до різних інструкцій.

Головне – це використання для навчання всіх можливих сучасних засобів онлайн-комунікації:

Moodle – популярна серед викладачів  та студентів  онлайн-платформа з управління навчанням. До цієї платформи прив’язано всю систему дистанційного навчання. Саме на даній платформі відбувається обмін інформацією між викладачами та студентами.

Zoom – онлайн-сервіс відеозв’язку та відеоконференцій. Досить поширений інструмент для дистанційного контакту. Працює  і з комп’ютера,  і як додаток до смартфона.

Традиційними інструментами комунікації є сайт Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, електронна пошта та мобільний зв’язок. Вони залишаються каналами для вирішення організаційних питань між викладачами та студентами.

Перевагами дистанційної освіти на сучасному етапі є: гнучкість; актуальність; зручність; модульність; інтерактивність; можливість одночасного використання великого обсягу навчальної інформації будь-якою кількістю студентів; більші можливості контролю якості навчання, які передбачають проведення дискусій, чатів, використання самоконтролю, відсутність психологічних бар’єрів; відсутність географічних кордонів для здобуття освіти; індивідуальне ставлення до студента; прозора система оцінювання; доступ до занять; постійний супровід куратора та тьюторів; online-консультації тощо.

Друк