Новини, події, оголошення

ДО 95-РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО

“Я не можу жити без дітей. Двадцять років я прокидаюсь о другій, третій годині ночі і працюю, працюю, працюю до ранку. З нетерпінням очікую на ранок, коли задзвенить дитяче щебетання. Я ніколи не залишу дітей, тому що без них я просто не можу жити”.

В.О.Сухомлинський

28 вересня виповнюється 95 років від дня народження сільського учителя і оригінального теоретика педагогіки, талановитого директора школи, автора сотень віршованих і прозаїчних мініатюр, дуже скромної, сором’язливої людини, безстрашного, яскравого полеміста і публіциста – Василя Олександровича Сухомлинського.

У нашому університеті уже 17 років діє науково-дослідна лабораторія «В. О. Сухомлинський і школа ХХІ ст.» (керівник – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Кузь В. Г.). На базі якої здійснюються фундаментальні дослідження проблем розвитку ідей В.О. Сухомлинського у сучасній системі освіти. У центрі уваги дослідників лежать проблеми нової школи, її вчителя, впровадження в роботу школи третього тисячоліття ідей видатного вітчизняного вченого Василя Сухомлинського. У лабораторії завжди відкриті двері для тих, хто цікавиться педагогічною спадщиною Великого Педагога, проблемами нової школи, її вчителя…foto_1

19 вересня лабораторію відвідали учні 4-А класу Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 разом зі своїм класним керівником Наталією Григорівною Танасюк. Прослухавши цікаву екскурсію та переглянувши фільм про «Павлиську школу» діти із задоволенням розпочали малювати ілюстрації до своїх улюблених казок Василя Сухомлинського.

foto_2

foto_3

24 вересня у лабораторії побували вихователі дошкільного навчального закладу ясла-садок комбінованого типу № 18 «Дзвіночок». Прослухавши екскурсію та переглянувши фільм запропонували заключити угоду про співпрацю лабораторії з їхнім ДНЗ. «Ми вихователі опорного дошкільного закладу № 18 «Дзвіночок» дуже вдячні за змістовну розповідь про надбання Василя Олександровича, пройняли до сліз телефільм про видатного педагога, особливо розповіді про його життя очевидців, які разом із ним училися та жили. З повагою – вдячні педагоги та послідовники В. О. Сухомлинського» – залишили спогад у книзі відгуків.

foto_4

foto_5

25 вересня лабораторію відвідали вихователі та вихованці старшої групи дошкільного навчального закладу №25 “Ягідка”. Які прийшли не тільки як слухачі, а продемонстрували казку великого педагога – «Сьома дочка».

foto_6

foto_7

27 вересня для студентів IV курсу факультету української філології доктором педагогічних наук, доцентом Лідією Іванівною Мамчур було проведено лекцію-бесіду «Лінгводидактична спадщина В.О. Сухомлинського і сучасна мовна освіта особистості». Освітньо-пізнавальним доповненням при цьому став огляд експозицій науково-дослідної лабораторії.