ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ ЯК ПОДОЛАТИ СТРЕС?

Утома, емоційна спустошеність, відчуття відсутності соціальної підтримки, невдоволення професією – прояви емоційного вигорання педагога, що негативно позначаються на якості освітнього процесу. Тому варто приділити особливу увагу проблемі збереження психологічного здоров’я педагога, пошуку оптимальних шляхів запобігання виникненню синдрому емоційного вигорання.

Викладачі кафедри психології та педагогіки розвитку дитини разом зі студентами факультету дошкільної та спеціальної освіти провели семінар щодо проблеми профілактики та подолання професійного й емоційного вигорання майбутніх фахівців.

З метою виявлення рівнів емоційного вигорання педагогів, було використано методику Х. Маслач і С. Джексон та проведено експрес-анкетування.

Найбільшу зацікавленість у педагогів і студентів викликало проведення антистресових методик: інтерактивні вправи «Довіра», «Струм по колу», «Відгадай настрій», «Асоціація», «Мої ресурси».

В результаті проведеного семінару педагоги та студенти отримали нові навички самоконтролю та стресостійкості.

Проте, ПАМ’ЯТАЙМО! Стрес може бути і корисним, сприяючи підвищенню сил організму і є гострою приправою до повсякденного життя (Ганс Сельє).