Новини міжнародної діяльності викладачів факультету дошкільної та спеціальної освіти

Академічна мобільність

Згідно  «Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність», яке було затверджене Кабінетом Міністрів України у 2015 р., Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини приєднався до реалізації права викладачів і здобувачів вищої освіти на академічну мобільність. Адже, порядок здійснення академічної мобільності усіма учасниками освітнього процесу є важливим кроком у процесі імплементації Закону України “Про вищу освіту” та створення дієвого інструментарію для інтернаціоналізації українських вищих навчальних закладів. 

З огляду на ці позиції нашого університет щодо інтеграції в глобальний освітній і науковий простір., на факультеті дошкільної та спеціальної освіти пройшла зустріч із здобувачами вищої освіти різних освітніх ступенів, на якій було презентовано основні цілі, форми та види академічної мобільності. Заступник декана з міжнародної діяльності факультету доцент Скрипник Неля Іванівна розповіла про широкі можливості для навчання та стажування наших студентів як в інших закладах вищої освіти України , так і в різних країнах світу.

Учасники зустрічі були ознайомлені з поняттям «академічної мобільності», її Основними цілями, правами та завданнями учасників академічної мобільності і як скористатися цим правом. Особливо було наголошено на вимогах до імовірних учасників міжнародних програм  (успішне навчання та знання іноземної мови)

Доповідачка презентувала учасникам зустрічі проєкти, які діють в університеті, в рамах міжнародного співробітництва.

У ході обговорення, своїм досвідом і враженнями поділилась одна із учасниць академічної мобільності.

Студентка ІІ курсу 213 гр. факультету дошкільної та спеціальної освіти Пономаренко Світлана разом з групою студентів з інших закладів України взяла участь у роботі Міжнародної школи «Полоністичні Студії», яка проходила в березні 2023 року в Університеті імені Адама Міцкевича в м. Познані (Республіка Польща).

Світлана розповіла, що протягом всієї поїздки організовувались різні освітні та туристичні заходи. Було багато пізнавальних лекцій та цікавих практичних занять, які  проводили польські та українські викладачі.

Наприкінці вона порекомендувала всім бажаючим не сумніватися і не боятися відкривати для себе нові горизонти та можливості.