“Академічна доброчесність: оформлення списку літератури за ДСТУ 8302:2015 “Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання”
Одним із етапів написання магістерської роботи для здобувачів вищої освіти другого рівня є оформлення списку літератури.
Список показує джерелознавчу базу дослідження, відображає компетентність та вміння автора вести роботу з підбору і аналізу літератури, вказує, які відомості були запозичені з інших публікацій.
Сьогодні ДСТУ 8302:2015 – найновіший стандарт правил складання бібліографічних посилань в Україні. Його широко використовують наукові фахові видання України, університет й видавництва.
Завідувачем інформаційно-бібліографічного відділу Коваленко Яною Вікторівною Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини було проведено зустріч, щодо загальних положень та правил складання списку літератури для магістрантів освітніх програм: Дошкільна освіта, Дошкільна освіта. Початкова освіта, Спеціальна освіта.
Яна Вікторівна зазначила, що академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.
Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає:
- самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання (для осіб з особливими освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей);
- посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;
- дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права;
- надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності, використані методики досліджень і джерела інформації.
Дякуємо, Коваленко Яні Вікторівні за актуальну та важливу тему сьогодення.