Новини, події, оголошення

94 СТУДЕНТАМ УДПУ В УРОЧИСТІЙ ОБСТАНОВЦІ ВРУЧЕНО ПОГОНИ ПЕРВИННОГО ОФІЦЕРСЬКОГО ЗВАННЯ «МОЛОДШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ ЗАПАСУ»

   94 студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, які пройшли курс навчання за програмою підготовки офіцерів запасу отримали свої перші погони. Урочистості з нагоди присвоєння первинного офіцерського звання «Молодший лейтенант запасу» відбулися в актовій залі університету за участю представників військової кафедри Сумського державного університету та Військової академії міста Одеса, керівництва університету та його структурних підрозділів, викладачів, батьків, студентів та їх друзів.

   Подібні заходи в УДПУ відбулися вчетверте, адже двохрічна підготовка за програмою підготовки офіцерів запасу в УДПУ здійснюється з 2012 року. За цей час підготовлено понад 500 офіцерів запасу. Ніхто з юнаків та дівчат, які окрім основної обрали іще одну професію – захищати рідну землю – не шкодує про свій вибір. Озброївшись знаннями та навчившись усьому необхідному, вони стали на шлях вірного служіння Батьківщині: несуть службу в ЗСУ, працюють у МНС, поліції, Державній виконавчій службі, НАБУ, захищають цілісність держави у зоні АТО.

   Керівник відділу з організації підготовки офіцерів запасу університету, підполковник запасу Ігор Горбонос оголосив Наказ Міністра Оборони України про присвоєння курсантам первинного офіцерського звання «Молодший лейтенант запасу». Вручили юнакам та дівчатам погони представники Військової академії міста Одеса, полковник Ернест Григорян та Сумського державного університету, підполковник Олег Супрун.

   Привітали молодих офіцерів запасу із визначною подією в їх житті перший проректор, професор Андрій Гедзик, військовий комісар Уманського об’єднаного військкомату полковникОлександр Борисюк. командир взводу курсантів Галина Леошко.

   Із підготовлених студентами відеосюжетів всі присутні в залі могли дізнатися про подробиці курсантських буднів. Оволодіння прийомами стройової підготовки, вивчення військового статуту,  заняття вогневою та тактичною підготовкою – справа нелегка. Але саме це допомагає стати їм мужніми і витривалими, сильними і досвідченими.

  Гарним доповненням урочистостей, модератором яких була провідний фахівець Центру культури і дозвілля «Гаудеамус» Тетяна Савицька, стали подаровані молодим офіцерам та гостям художні номери. Ансамбль народного танцю «Яворина» (керівник – Сергій Куценко) звеселив публіку хореографічною композицією «Як козаки куліш варили». Дуже доречною на заході була щемлива і напутлива українська народна пісня «Коли ти берегом ідеш», яку віртуозно виконала володарка сильного й красивого голосу Валентина Шевчук — учасниця фольклорного ансамблю «Софія» (керівник – заслужений працівник культури України Василь Семенчук). На завершення урочистостей ще одна наша дзвінка солістка Анастасія Шинкарук виконала пісню «Україна – це ми», яку активно підтримали студенти в залі: «Україна – це я! Україна – це ти! Україна – це ми! Україна!»