54 ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ АРТ-ТЕРАПІЇ «АRT-PRAKTIK. ІНКЛЮЗІЯ».

19 квітня, вдруге в Умані, в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, на базі факультету дошкільної та спеціальної освіти і факультету соціальної та психологічної освіти відбувся 54 Всеукраїнський фестиваль арт-терапії «АRT-PRAKTIK. ІНКЛЮЗІЯ».

Захід було організовано спільно з Східно-українською асоціацією арт-терапії (м. Київ),  Всеукраїнською тренінговою компанією «Основа» (м. Київ), Тренінговим центром Олени Тараріної (м. Київ), а також за підтримки ректорату Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Фестиваль «АRT-PRAKTIK. ІНКЛЮЗІЯ» – це унікальна подія в сфері спеціальної психології та педагогіки України, мета якого полягала у розвитку професійної культури як майбутніх фахівців, так і досвідчених психологів, педагогів, соціальних працівників, логопедів, дефектологів засобами мистецтва у творчій діяльності.

Цей простір для творчості та професійного розвитку було створено фахівцями в галузі арт-терапії – висококваліфікованими тренерами з різних  куточків нашої країни: Київ, Дніпро, Ірпінь, Біла Церква, Умань, та ін.

У фестивалі взяли участь 302 учасників серед яких були психологи, учителі, вихователі, логопеди, дефектологи, соціальні працівники, викладачі, студенти, спеціалісти у сфері управління персоналом, тренери та всі ті, хто творить себе як особистість.

Фестиваль відкрила помічник ректора, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти Цимбал-Слатвінська Світлана Володимирівна, яка поздоровила всіх учасників з початком роботи Всеукраїнського фестивалю арт-терапії «АRT-PRAKTIK. ІНКЛЮЗІЯ» і переказала слова вітання від ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, професора Безлюдного Олександра Івановича.

Музично-хореографічні подарунки учасникам фестивалю презентував хореографічний колектив «Крок вперед» керівник Вікторія Глобчак.

Офіційну частину фестивалю вела Ліна Безчасна – сертифікований коуч, арт-терапевт, психолог-тренер з арт-коучингу і сімейної арт-терапії, проектний коуч навчальних on-line програм Олени Тараріної, член Східно-української асоціації арт-терапії, член Клубу професійних коучів України, спів-організатор Міжнародного фестивалю коучингу «Літай!», спікер міжнародних фестивалів и on- line коференцій з арт-терапії, психології та коучингу, автор МАК «Сімейні історії», автор і ведуча сертифікованих програм з арт-коучингу та арт-терапії сімейних відносин. Вона подякувала за теплий прийом і представила тренерів всіх лінійок майстер класів, які коротко презентували свої авторські програми з якими завітали до фестивалю.

Протягом дня кожен учасник фестивалю мав можливість взяти участь у п’яти лінійках майстер-класів, серед яких: казкотерапія, метафоричні асоціативні карти, пісочна терапія, арт-ейдетика, мандалотерапія, ігротерапія, нейрографіка, лінгвотерапія, психотерапевтична кінезіологія, тілесно-орієнтована терапія, кольоротерапія, арт-коучинг, та ін. Двадцять один тренер щиро поділвся унікальними авторськими техніками, новинками в галузі арт-терапії, секретами мотивування і натхнення для щастя, арт-терапевтичним інструментарієм в роботі логопеда, інноваційними напрямками в роботі з дітьми, батьками і педагогами. Кожен майстер-клас було організовано в стилі «бери та впроваджуй».

Учасники фестивалю також мали можливість ознайомитись з новинками фахової літератури, придбати вироби ручної роботи Hand Made, особисто познайомитись із авторами книг та майстрами, обмінятися досвідом, цікаво та корисно провести час у творчій атмосфері.

Друк