4 СІЧНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЗБУКИ БРАЙЛЯ

4 січня відзначають день народження відомого на весь світ Луї Брайля та його унікального винаходу — універсального крапкового шрифту Брайля для незрячих. Багато років поспіль придуманий ним шрифт дає можливість людям з порушеннями зору читати, вчитися та працювати.

Луї Брайль втратив зір у віці трьох років, однак саме він став автором унікальної системи читання для незрячих і слабозорих людей.

Спочатку винахідник використовував техніку нанесення рельєфних написів штрихами. Однак незабаром відмовився від цієї ідеї та запозичив напрацювання Шарля Барб’є, який «писав» за допомогою крапок. Завдяки зміні Брайля шрифт, що складається з шестикрапки, зручний у застосуванні, став найбільш універсальним методом читання для сліпих людей у всьому світі. Пізніше автор винайшов прилад для письма за своєю методикою, який використовують і зараз при виготовленні текстів для ручного читання.

“Абетка Брайля має важливе значення у контексті освіти, свободи вираження поглядів і думок, а також соціальної інтеграції, як це відображено у статті 2 Конвенції про права людей з інвалідністю. Наразі абетка Брайля є корисною для понад 2,2 мільярдам людей. За даними ВООЗ, саме стільки у світі налічується незрячих чи людей з порушенням зору. Близько 1 мільярду випадків сліпоти або порушень зору є наслідком відсутності профілактики та лікування”, – зазначають у Центрі громадського здоров’я.

.