22 червня 1941

Історичним днем глибокої скорботи та пам`яті стало в Україні 22 червня, день початку війни із нацистською Німеччиною. Сьогодні минає 76 років відтоді, як фашистські літаки на світанку скинули бомби на мирні міста і села. Розпочалася найкривавіша війна, яка торкнула чорним крилом смерті кожну українську родину.

В день скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні студентсько-викладацький колектив Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини на чолі із ректором Олександром Безлюдним та головою профкому Валентином Хитруком взяли участь у покладанні квітів та вінків до Обеліску Слави. Вшановуючи разом із керівництвом міста, ветеранами та громадськістю подвиг і жертовність наших захисників, які віддали життя заради миру на Землі, науково-педагогічні працівники, студенти та співробітники університету в скорботі схилили голови перед непідвладним часу подвигом українських Героїв.

Сьогодні ми згадуємо всіх, хто загинув від ворожих куль та снарядів, помер в тилу від голоду та поневірянь, був закатований у фашистській неволі… Всіх, кому довелося стати жертвами страшної війни, хто ціною життя виконав священний обов’язок захищати Батьківщину. Вічна слава полеглим!