Білан Валентина Андріївна

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти.

• У 1994 році успішно закінчила Уманський державний педагогічний інститут ім. П. Г. Тичини за спеціальністю: 03.02.00 – праця та фізика.
  • У 2014 році закінчила аспірантуру Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та успішно захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 13.00.07 – теорія і методика виховання.

Професійна кар’єра

• З 1994 р. по 1998 р. працювала на посаді вчителя обслуговуючої праці Родниківської ЗОШ I-III ступенів.
  • З 1998 р. по 2007 р. працювала на посаді вчителя швейної справи та фізики в Севастопольській спеціалізованій загально-освітній школі-інтернат №1 м. Севастополь.
  • З 2007 року продовжила свою професійну діяльність в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.
  •  2008-2014 роки викладач кафедри корекційної педагогіки та психології.
  • З 2015 й донині  доцент кафедри спеціальної освіти.
  • Загальний педагогічний стаж ­- 23 роки,  з них у вищій школі – 12 років.
  • Викладає дисципліни: «Інклюзивна педагогіка», «Основи психокорекції»,  «Практикум з групової психокорекції».

Наукова діяльність

• Сфера наукових інтересів: підготовка майбутніх дефектологів до корекційно-педагогічної діяльності.
  • У 2014 році захистила кандидатську дисертацію «Формування естетичного ставлення майбутніх дефектологів до корекційно-педагогічної праці» й здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.07 – теорія та методика виховання.
  • Автор понад 100 наукових праць, зокрема, монографії, публікацій у фахових виданнях, журналах та збірниках тез наукових конференцій різного рівня. Укладач низки навчально-методичних посібників для викладачів і студентів.